Metal-Fach polski producent maszyn i urządzeń rolniczych, o firmie Metal-Fach - Metal-Fach

O nas

Metal-Fach - Twój niezawodny partner w rolnictwie

Prasy zwijające, owijarki bel, ładowacze czołowe, wozy paszowe, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze, agregaty uprawowe – to sztandarowe produkty czołowego polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych Metal-Fach. Przedsiębiorstwo, którego siedziba mieści się w Sokółce, na przestrzeni lat zyskało zaufanie wśród rolników w Polsce i na całym świecie.

1989 rok

Historia marki Metal-Fach rozpoczęła się w roku 1989. Przez pierwsze lata istnienia skupiano się na działalności związanej z techniką grzewczą, tworząc i udoskonalając kotły centralnego ogrzewania. Od 1998 roku firma zajmuje poważne miejsce w sektorze produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych, ponieważ wszystkie produkty charakteryzuje wytrzymałość, prostota obsługi, a także nowoczesna stylistyka.

Na dynamiczny rozwój marki ogromny wpływ miały dotacje unijne. Dzięki nim rozwinął się i wzbogacił park maszynowy. Dziś Metal-Fach może się pochwalić doskonale wyposażonymi halami produkcyjnymi, a także nowoczesną malarnią z kataforezą, innowacyjnym centrum badawczym kół oraz laboratoriami kontrolującymi jakość produkcji. Przez lata Metal-Fach rozszerzał swoją działalność, inwestując w dynamiczny rozwój i tym samym zyskał zaufanie rolników.

2009 rok

Rok 2009 był niezwykle ważny w historii Metal-Fachu. Wówczas po zakupie marki Nova, rozpoczęła się produkcja naczep samochodowych. Cztery lata później załodze Metal-Fachu udało się uruchomić linię do produkcji felg, a w latach kolejnych oferta powiększyła się o konstrukcje stalowe.

Dynamiczny rozwój i zainteresowanie zagranicznych kontrahentów sprawiły, że przedsiębiorstwo otworzyło swoje oddziały w Kazachstanie, Białorusi i Rosji. Co ciekawe maszyny są eksportowane na wszystkie kontynenty świata, a około 70 proc. produkcji trafia na eksport.

Obecnie

Dziś teren firmy obejmuje 16,5 ha, w tym 4,3 ha stanowią hale zadaszone. Firma obecnie zatrudnia ok. 800 pracowników i jest jednym z największych pracodawców w regionie.

Metal-Fach współpracuje z topowymi markami, które liczą się na całym świecie. Do tego grona należą: John Deere, Zetor, Farmtrac, Feraboli, Ursus, Bonnel, Talex czy Samasz.

Powierzchni terenu firmy
0 ha
Powierzchni hal zadaszonych
0 ha
Pracowników
0

Rozwój parku maszynowego

W ciągu ostatnich lat Metal-Fach po raz kolejny postawił na inwestycje w park maszynowy. W latach 2017 – 2018 na udoskonalenie i modernizację linii produkcyjnej wydano w sumie 40 mln zł. W tym czasie udało się kupić aż 9 robotów spawalniczych, 7 laserów oraz 31 maszyn numerycznych (centra tokarskie i frezarskie). Producent maszyn rolniczych ogromną wagę przywiązuje również do ekologii. W 2017 roku zakupiony został zestaw filtrujący, który ogranicza emisję lotnych związków organicznych.

W wyniku wieloletniej działalności firma wypracowała niepowtarzalne możliwości produkcyjne i usługowe z myślą o odbiorcach indywidualnych i grupowych. Na swoim koncie ma także wiele prestiżowych nagród. W 2006 roku Metal-Fach zdobył 1. miejsce oraz tytuł „Gazeli Biznesu”. Rok później firmie przyznano brązową statuetkę „Pracodawca Przyjazny Załodze”. W 2014 roku, Metal-Fach uhonorowano 1. nagrodą w prestiżowym konkursie „Polish Masters of Business”. Lista nagród jest bardzo długa.

Trwałość, precyzja i bezpieczeństwo

tak w wielkim skrócie można opisać maszyny i urządzenia rolnicze, które oferuje swoim klientom Metal-Fach. Marka nieustannie skupia się na jakości i stawia na rozwój – wszystko po to, by jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania współczesnego rolnictwa.