Home / Usługi / Powłoki ochronne

Do automatycznej obróbki strumieniowo-ściernej przed procesami malowania i cynkowania średnich i dużych elementów stosujemy nowoczesną, automatyczną śrutownicę pracującą wg najnowszych technologii oczyszczania powierzchni z podnośnikiem podwieszanym i wirnikami narzutowymi oraz ciągłym obrotem i oscylacją zawieszki.
Max. gabaryty śrutowanych detali:
»  max. średnica: 2000 mm
»  max. długość 2500 mm

Nanoszenie farby w tej technologii polega na rozpylaniu proszku za pomocą pistoletów i sprężonego powietrza. W kabinie malarskiej mogą być malowane przedmioty o max. wymiarach:
»  długość: bez ograniczenia
»  szerokość 1200 mm
»  wysokość 1900 mm

Wymiary komory roboczej pieca:
»  długość: 4400 mm
»  szerokość 2400 mm
»  wysokość 2200 mm

Dzięki zastosowaniu hydrodynamicznej pompy tłokowej i urządzenia typu spraypacks uzyskujemy równomierne rozprowadzenie farby na powierzchni detalu, bez miejscowych zgrubień i nierówności. Doskonale sprawdza się przy natrysku wszelkiego rodzaju farb wodnych emulsyjnych, emalii, rozpuszczalników itp. Malowanie przez natrysk zapewnia doskonałe krycie oraz piękną i gładką powierzchnią.

Powłoki uzyskiwane w naszej galwanizerni, opartej na nowoczesnej technologii, charakteryzują się dużą wgłębnością, doskonałą trwałością i przyczepnością do podłoża oraz estetycznym wyglądem. Posiadamy dwie wanny cynkownicze o wymiarach:
»  Długość: 1000 mm
»  Szerokość: 800 mm
»  Wysokość: 1200 mm.

 

Otrzymane powłoki cynkowe poddajemy procesowi pasywacji, który znacznie poprawia odporność cynku na korozję i różnorodne uszkodzenia mechaniczne.

 

MF