Home / Aktualności / Prezentacja agregatu

Prezentacja agregatu uprawowego firmy Metal-Fach w Białej Podlaskiej 05.05.2013 r.

Podczas pokazu wspólnie z firmą Master zaprezentujemy agregat uprawowy.

 

plakat14

 

Agregaty uprawoweU710 i U740 są uniwersalnym narzędziem do uprawy wierzchniej warstwy gleby w zakresie głębokości od 5 cm do 18 cm. Przeznaczone są do uprawy pożniwnej, do przedsiewnego doprawiania gleby po orce i po uprawie bezorkowej, gdy resztki roślinne nie są przykryte, lecz wymieszane z górną (wierzchnią) warstwą gleby (tzw. zmulczowane). Mogą być stosowane na wszystkich rodzajach gleb w tym również na glebach zakamienionych z uwagi na zabezpieczenie przeciążeniowe talerzy. Brona zapewnia spulchnienie i wymieszanie gleby, a w połączeniu z wałem również jej dociśnięcie i zagęszczenie. Z uwagi na dużą odporność na zapchania brona nadaje się doskonale do uprawy wysokich ściernisk po zbiorze zbóż i kukurydzy oraz do uprawy poplonów przeznaczonych na zielony nawóz.

 

Zbudowane są z dwóch rzędów talerzy uzębionych o średnicy Ø560 mm. Talerze zabezpieczają amortyzatory gumowe 35×210 mm. Kąt natarcia talerzy wynosi 7° a kąt pochylenia 12° (lub kąt natarcia talerzy 20° a kąt pochylenia 15°). Podziałka talerzy wynosi 250 mm i agregaty wyposażone są w bezobsługowe piasty renomowanej firmy SKF. Dwa rzędy uzębionych talerzy zapewniają pełne podcięcie gleby oraz intensywne mieszanie resztek roślinnych i słomy. Za talerzami znajduje się rząd zgrzebeł sprężystych oraz wał uprawowy ( rurowy, U-BOX, Packera lub FLEX). W agregacie U740 i U740/1 regulacja głębokości pracy może odbywać się mechanicznie za pośrednictwem dwóch śrub rzymskich lub mogą one być wyposażone w sterowanie hydrauliczne. Agregaty typu U710 i U710/1 są wyposażone w sterowanie hydrauliczne. Maksymalna prędkość robocza ciągnika z agregatem wynosi 12-15 km a minimalna 9 km/h.

 

Maszyny odznaczają się nieskomplikowaną, solidną konstrukcją, prosta regulacją, dopracowaniem szczegółów budowy. Materiały są dobrane odpowiednio do obciążenia konstrukcji roboczej agregatu. Konstrukcja jest łatwa w serwisowaniu – prosta wymiana zużytych elementów. Posiada stabilną i mocną ramę. Konstrukcja agregatów zbudowana z materiałów nie stwarzających zagrożenia dla środowiska naturalnego. Agregaty były testowane w niezależnym Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach w celu osiągnięcia najlepszej jakości pracy. Są dostosowane do transportu po drogach publicznych.