Home / Aktualności / Metal-Fach – Zlotym Sponsorem

W 2013 roku firma Metal-Fach została złotym sponsorem zespołu Cerber Motorsport reprezentującego Politechnikę Białostocką w międzynarodowych zawodach Formula Student. Historia zawodów sięga końca lat 70, kiedy to w Stanach Zjednoczonych narodził się pomysł połączenia ducha rywalizacji z praktycznym realizowaniem projektu przez studentów. Od tamtego czasu zawody rozrosły się do rangi międzynarodowej, odbywają się w kilkunastu krajach świata a uczestnicy w nich ponad 500 zespołów reprezentujących uczelnie techniczne z całego świata.

Sponsorowany przez Metal-Fach zespół brał udział w zawodach po raz pierwszy. Studenci ścigali się na torze Formuły 1 Hockenheimring w Niemczech, brali też udział w zawodach Formula Student Hungary, w miejscowości Gyor na Węgrzech Firma Metal-Fach jako złoty sponsor pomogła studentom przez zakup materiałów (stali, aluminium), wykonanie obróbki skrawaniem, wycinanie laserem, przygotowanie rur do konstrukcji ramy (cięcie laserem i gięcie), a także spawanie aluminium.

Dzięki zaufaniu i pomocy udzielonej przez firmy studenci osiągnęli duży sukces – obecnie w światowym rankingu znajdują się na najwyższej pozycji wśród wszystkich polskich uczelni! Otrzymali również nagrodę od organizatorów zawodów Formula Student Germany za pomoc udzieloną innym ekipom z problemami technicznymi, z którymi się one borykały. W listopadzie zespół uzyskał kolejną nagrodę – za najlepiej przygotowany film promujący zawody zajął drugie miejsce w konkursie Media Award, również w Niemczech.