Home / O firmie

METAL-FACH na świecie

O firmie

Tradycja i doświadczenie od 1989 roku

Metal–Fach Sp. z o.o. to czołowy polski producent maszyn rolniczych. Siedziba firmy znajduje się w Sokółce (województwo podlaskie). Powstała w 1989 roku. To jeden z największych pracodawców w regionie – zatrudnia około 800 pracowników. W ofercie firmy znajduje się blisko 60 różnych typów i modeli maszyn oraz urządzeń rolniczych. Produkuje również naczepy do samochodów ciężarowych pod marką Nova a także kotły grzewcze. Jedną z nowych specjalizacji Metal–Fachu są konstrukcje stalowe tworzone z myślą o budowie obiektów przemysłowych, hal i magazynów.
Wyroby Metal–Fachu są dostępne poprzez sieć dealerską na terenie całego kraju. Dodatkowo, spółka eksportuje produkty do ponad 30 państw. Przedsiębiorstwo posiada blisko 80 zagranicznych przedstawicielstw handlowych. Największe i najważniejsze zewnętrzne rynki zbytu to kraje bałtyckie, a także Rosja, Kazachstan, Ukraina i Białoruś, a także Turcja, Czechy i Słowacja oraz kraje bałkańskie.
Park maszynowy Metal-Fachu to nowoczesne linie produkcyjne pozwalające na efektywną i bezpieczną pracę. Wśród urządzeń wykorzystywanych w produkcji znajdują się także innowacyjne instrumenty jak: lasery 3D do rur i profili, lasery do obróbki blach czy plazmy wykorzystywane do blachy i profili stalowych. Jedną z bardziej spektakularnych inwestycji ostatnich lat było z kolei wybudowanie w całości zadaszonej lakierni i malarni proszkowej, o powierzchni niemal jednego hektara. To jeden z największych tego typu obiektów w kraju.
Spółka oraz jej wyroby są doceniane nie tylko przez klientów, ale także niezależne gremia i organizacje. W 2006 roku Metal–Fach zdobył 1. miejsce oraz tytuł „Gazeli Biznesu”. Rok później firmie przyznano brązową statuetkę „Pracodawca Przyjazny Załodze”. W 2014 roku, Metal-Fach uhonorowano 1. nagrodą w prestiżowym konkursie „Polish Masters of Business”.

MF